: مجموعه: اخبار پزشکی

تاریخ انتشار : جمعه, ۲۸ دی ۱۳۹۷ ۰۸:۰۸

محققان با موشکافی اطلاعات آزمایش خون ۱۴۹ تن به این نتیجه رسیدن آدمایی سیگاری در مقایسه با غیرسیگاریا با سرعت بیشتری پیر می شن و سن بیولوژیکی مردان و زنان سیگاری به دو برابر سن تقویمیا اونا می رسه.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری ساینس دیلی، در تحقیقات موسسه اینسیلیکو مدیسین در آمریکا، واسه پیش بینی سن بیولوژیکی، از مدلایی استفاده شد که با به کار گیری تکنیکای یادگیری عمیق و هوش مصنوعی پیشرفت پیدا کردن. این محققان با موشکافی نشانگرهای بیوشیمیایی با به کار گیری هوش مصنوعی تونستن تفاوتای سن بیولوژیکی بین افراد سیگاری و غیرسیگاری رو شناسایی کنن.

 

براساس یافته های حاصل از این تحقیقات که با موشکافی اطلاعات آزمایش خون ۱۴۹ هزار شخص بالغ به دست اومده، افراد سیگاری در مقایسه با افراد غیرسیگاری با سرعت بیشتری پیر می شن. در واقع سن بیولوژیکی مردان و زنان سیگاری به دو برابر سن تقویمی اونا می رسه.

 

به باور محققان روشای فعلی بررسی یافته های آزمایش خون خیلی قابل اعتماد نیستن و لازمه این روش ها با موشکافی به وسیله فناوری هوش مصنوعی و آموزش عمیق جانشین شن تا اثر واقعی مصرف دخانیات، سبک زندگی و بقیه عوامل محیطی بر پیری به درستی اندازه گیری شه.

 

موسسه اینسیلیکو مدیسین (Insilico Medicine) یکی از موسسات پیشرو در به کار گیری هوش مصنوعی در بخش کشف داروهای نوین، پیشرفت نشانگرهای زیست، داروهای دیجیتالی و تحقیقات مربوط به پیری در دنیاس.

 

گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Scientific Reports منتشر شده.

 

.

منبع :

دسته‌ها: سلامتی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *