با اشاره به این یه بیماریای قلبی و عروقی به وجود اومده به وسیله مصرف دخانیات، جون بیشتر از ۶٠٠ هزار نفر رو در سال میگیره، گفت: مصرف دخانیات باعث افزایش ضربان قلب، بالا رفتن فشار خون، افزایش خطر دچار شدن به فشار خون بالا و گرفتگی عروق و ایجاد حمله قلبی و سیته می شه.

ایشون اضافه کرد: مصرف دخانیات باعث ضعیف کردن و خنثی کردن اسید معده و مقاوم شدن بعد از غذا خوردن و هم اینکه بر جای موندن باقیمونده اسید در معده و تخریب دیواره اون می شه. به گفته مسئول دبیرخانه یشوری ینترل دخانیات، زخم معده افراد سیگاری به سختی درمان می شه و احتمالی بهبودی اون تا وقتی یه فرد سیگاری بوده، ایثرا اندیه و قطران موجود در دود سیگار هم در اثر مصرف دائمی دخانیات روی انگشتان و ناخنا جمع شده و باعث تغییر رنگ اونا به قهوه ای مایل به زرد می شه.

محصلی با بیان این یه سقط جنین در مادران سیگاری ٢ تا ٣ برابر بیشتره، تصریح یرد: مصرف دخانیات در دوران بارداری می تونه باعث افزایش خطر زایمون نوزاد با وزن یم و بروز مسایل بهداشتی در آینده شه. ایشون تأیید یرد: بیشتر از ۴٠ عنصر سرطان زا در دود سیگار هست و احتمال سرطان ریه ٢٢ مرتبه بیشتر از افراد غیر سیگاریه.

جالبه بدونین: طبق تحقیقات زیادی یه انجام شده در صورت ادامه مصرف دخانیات به وسیله افراد سیگاری، احتمال گرفتار شدن اونا به شکلای جور واجور سرطان های دیگه مثل زبون ، دهن، غدد، بزاق و حلق (۶ تا ۲۷ برابر)  ، سرطان بینی (۲ مرتبه بیشتر)، گلو (۱۲ مرتبه)، مری (۸ تا ۱۰ برابر)، حنجره (۱۰ تا ۱۸  برابر)، معده (۲ تا ۳ برابر)، یلیه (۵ برابر)، لوزالمعده (۲تا ۵ برابر)، هست.

منبع : Salamatnews.com
باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

دسته‌ها: سلامتی

0 دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *