به کار گیری آسپرین و اسیدهای چرب امگا ۳ موجود در روغن ماهی در مقابله با التهاب به درد بخور هستن

محققان علوم پزشکی در بیمارستان زنان بریگهام و دانشکده پزشکی هاروارد در بوستون در تحقیقات نوین خود به این نتیجه رسیدن که روغن ماهی و آسپرین ممکنه در برابر بیماریای طولانی از جمله فراموشی مانند یه اسلحه بکار روند.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز،  به کار گیری اسیدهای چرب امگا ۳ واسه کاهش التهاب می تونه به کشف روشای جدیدی واسه بهبود خیلی از بیماریای مربوط به پروسهای التهابی منتهی شه.

محققان به این نتیجه رسیدن که اسیدهای چرب امگا ۳ موجود در روغن ماهی و آسپرین می تونه باعث از بین رفتن ورم به وجود اومده به وسیله بیماریا شه. این بیماریا شامل بیماریای قلبی، سرطان، آرتریت و مریضی فراموشی است.

پس نشونه هایی از تورم و نمادی از روند درمون در بدن ظاهر می شه.

با این حال، وقتی که یه فرد چربی بالا در رژیم غذایی داره، از احتمالات ناتوانی در برابر شکست محرکا رنج می بره.

این مسئله منجر می شه که سیستم ایمنی همه کنترل خود رو از دست دهد و به افزایش دچار شدن به مریضی می رسه.

محققان به این نتیجه رسیدن که آسپرین و امگا ۳ اسیدهای چرب موجود در روغن ماهی در مقابله با التهاب می تونه به درد بخور باشه.

البته محققین قبل از این اعلام کرده بودن که خوردن غذاهای غنی از اسیدهای چرب امگا ۳ شامل ماهی و روغنای گیاهی یا دانه های روغنی و هم اینکه مصرف مکملای شامل اسیدهای چرب امگا ۳ خطر بروز التهابات و بیماریا و مرگ و میرهای به وجود اومده به وسیله امراض قلبی و عروقی رو خیلی کم می کنه.

هم اینکه بررسیا نشون داده بود که کمبود امگا ۳ با کم شدن حافظه و تواناییای ذهنی، خواب رفتن دست و پا ها، ضعف بینایی، گرفتگی عروق،ضعف سیستم ایمنی، بالا رفتن سطح تری گلیسیرید و کلسترول بد خون، ایجاد مشکل در فعل و انفعالات غشای سلولی، فشار خون، ضربان بی نظم قلب، مشکلات در یادگیری، ناراحتیای دوران یائسگی، خارش ساق پا ها و کاهش روند رشد در نوزادان، کودکان و زنان باردار رابطه مستقیم داره.

.

منبع :

دسته‌ها: سلامتی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *