: به کار گیری اسپرم گاو در نوشابه های انرژی زا صحت داره؟

: به کار گیری اسپرم گاو در نوشابه های انرژی زا صحت داره؟

رئیس مرکز تحقیقات حلال و مدیر کل بازرسی و نظارت بر کارکرد سازمان غذا و دارو، گفت: باید در حلیت (حلال بودن) اصل مواد مصرفی نوشابه های انرژی زا دقت شه.

 به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بهروز جنت با اشاره به بعضی اعلام نظرها در مورد هشدارهای نبود مصرف بعضی نوشابه های انرژی زا ، اضافه کرد: با اینکه امروزه خیلی از تولید کنندگان نوشابه های انرژی زا به منابع شیمیایی و سنتتیک رو آورده ان اما دقت در حلیت اصل در همه این منابع بسیار حائزاهمیته و باید در مصرف این اجناس به مقدار مصرف و اصل ترکیبات توجه فراوون کرد.

ایشون، تاکید کرد: هشدارهای سازمان غذا و دارو در مورد نوشابه انرژی زای red bull تایلندی، فقط به دلیل نگرانیای شرعی و بهداشتی و ایجاد فرق بین محصول مجاز و غیر مجاز بوده.

جنت اضافه کرد: رسالت سازمان غذا و دارو، سلامت اساسی در تموم فعالیتا هستش و عقیده داره یک یا چند نشون تجاری، تموم صنعت به حساب و علاوه برآن مقابله با اجناس متخلف، متقلب و قاچاق موجبات خوشنودی تولید کنندگان و واردکنندگان اصیل رو جفت و جور می کنه و این معنی کاربردی نقد درست در بخش ارگانای نظارتیه.

: اگه نقد رو به معنی جدا کردن سره از ناسره بدونیم، این سازمان پشتیبانی خیلی از صنایع داشته و

صنایع خدوم و پاکدستی که خدمات رو راست شون اقصی نقاط کشور رو در برمی گیرد بدون کمترین احساس تهدیدی از طرف اجناس غیر اصیل به فعالیتای خود ادامه می هند.

رئیس مرکز تحقیقات حلال سازمان غذا و دارو گفت: در کنار نقد از صنایع، طرحای تشویقی مانند طرح دادن نشون ایمنی و سلامت واسه فعالیتای مهم شرکتای صنعتی در نظر گرفته شده.

ایشون گفت: تخلف چه از قصد و چه به سهو همیشه وجود داشته و داره؛ وظیفه یه بخش نظارتی، تلاش در به کمترین حد ممکن رسوندن تخلفاته و در این مورد هم فرقی بین برند و غیر برند موجود نیس.

رئیس مرکز تحقیقات حلال سازمان غذا و دارو، اعلام کرد: صنایع و وارد کنندگان اجناس نوشابه های انرژی زا باید براساس قوانین سلامت و شرعی سنجیده شن؛ پس از کسائی که میخوان قوانین سلامت رو با معیارهای بعضی برنده ها هم جهت کنن درخواست می شه از کوپه قطار مقابل شون فاصله بگیرن و بر فراز بشینن تا علاوه به همه قطار، راه پیش روی قطار رو هم ببینن.

ایشون اعلام کرد: تشویق فعالان منظم و مجازات متخلفین به فراخور ارتکاب خطاها اونم براساس قوانین جاری کشور، تاکید مسوولان نظام سلامته و مردم هم بر این روشنی برخورد سازمان غذا و دارو به عنوان یکی از اصلی ترین متولیان سلامت با متخلفین، مهر تایید زده ان.

تورین از مواد اصلی تموم نوشابه های انرژی زا

رییس مرکز تحقیقات حلال سازمان غذا و دارو، یکی از اصلی ترین مواد تشکیل دهنده تموم نوشابه های انرژی زا رو « تورین » گفت و اضافه کرد: این ماده از شکلای جور واجور اسیدهای آمینه موجود در طبیعته و خیلی از تحقیقات، رابطه غلظت تورین در semen (منی) با فعالیت اسپرم رو اثبات کردن و به خاطر همین این ماده به عنوان سنبل مردونگی شناخته می شه.

ایشون، ادامه داد: تورین از کلمه لاتین taurus به معنی گاو نر، گرفته شده و شاید به خاطر همین شرکتای تولید کننده نوشابه های انرژی زا از اسامی گاو عصبانی و گاو نر واسه اجناس خود استفاده می کنن.

این مقام مسئول در سازمان غذا و دارو هم اینکه اضافه کرد: تورین واسه اولین بار در سال ۱۸۲۷ از صفرای گاو جدا شد؛ بیشترین غلظت این ماده در عضلات، اعصاب مرکزی، شبکیه چشم، سیستم قلبی و عروقیه و هم اینکه این ماده رو میشه در عضلات، مایعات بدن، صفرا و روده بزرگ یافت.

مدیر کل بازرسی و نظارت بر کارکرد سازمان غذا و دارو گفت: بعضی شرکتای تولید و پخش نوشابه های انرژی زا به دلایل تبلیغاتی و اثرات روانی تلاش بر القای به کار گیری اصل اسپرم و منی گاو نر در اجناس خود داشته و دارن.

.

منبع :

دسته‌ها: سلامتی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *