: نتیجه یکی از تحقیقای انجام شده در دانشگاه جون هاپکینز آمریکا حکایت از اون داره که اگه خانمی که اضافه وزن داره موقع بارداری، به اندازه کافی داروی اسید فولیک مصرف کنه، خطر این که کودکش هم به چاقی گرفتار شه کمتر می شه.

: به کار گیری اسید فولیک دردوران بارداری وکاهش خطر چاقی کودکان

 

نتیجه یکی از تحقیقای انجام شده در دانشگاه جون هاپکینز آمریکا حکایت از اون داره که اگه خانمی که اضافه وزن داره موقع بارداری، به اندازه کافی داروی اسید فولیک مصرف کنه، خطر این که کودکش هم به چاقی گرفتار شه کمتر می شه. دکتر سیائوبین وانگ که این تحقیق رو انجام داده در این رابطه میگه:« نتیجه تحقیق ما حکایت از اون داره که استفاده به اندازه از اسید فولیک، خطر انتقال چاقی از مادر به کودک رو کم می کنه.»

از طرف دیگه خطر چاقی در کودکان مادران چاقی که سطح مناسبی از فولیک در بدنشون دارن، تا ۴۳% کمتر از کودکان مادران چاقیه که سطح اسید فولیک دربدن اونا کمه. اینجوری خانمای چاقی که قصد باردار شدن دارن، بهتر اینه که زیر نظر دکتر متخصص مصرف اسید فولیک رو شروع کنن تا خطر ابتلای کودکان شون به چاقی رو کم کنن.

فواید اسید فولیک واسه کودکان

مرکز کنترل و پیش گیری از بیماریای آمریکا، پیشنهاد می کنه که بانوان باردار هر روز ۴۰۰ میکروگرم اسید فولیک مصرف کنن تا خطر ناقص به دنیا اومدن کودکان شون رو کم کنن. تا قبل از این، ثابت شده بود که به کار گیری اسید فولیک موقع بارداری، از ایجاد ضایعات مغزی و نخاعی موقع رشد جنین مانع می شه و حالا اثبات شده که این دارو، تا حدودی از چاقی زودرس درکودکان هم جلوگیری می کنه.

این نتیجه به دنبال انجام بررسیای جور واجور در ۱۵۰۰ مادر و همین تعداد کودک بین ۲ تا ۹ سال حاصل شده

.

منبع :

دسته‌ها: سلامتی

0 دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *