: سرطان کبد:

محققان آلمانی دانشگاه رور بوخوم کشف کردن که دیواره های سلولای کبد سرطانی شامل گیرنده عصبیه که به معنی بینی بیولوژیک دقیقی عمل می کنه.
به گزارش ایران مطلب به نقل از شهر خبر ، محققان آلمانی دانشگاه رور بوخوم کشف کردن که دیواره های سلولای کبد سرطانی شامل گیرنده عصبیه که به معنی بینی بیولوژیک دقیقی عمل می کنه.
محققان خاطرنشان کردن که بعضی از روغنای معطر می تونن مانع از رشد سلولای سرطانی کبد شه.

: به کار گیری این عطرمانع رشد سرطان کبد میشه

محققان ، خیلی از این عطرها موسوم به عطرهای تربانتین رو امتحان کرده و به این نتیجه رسیدن که سلولای سرطانی کبد بسیار به بوی لیمو حساس بوده و به محض بوییدن اون، رشد سرطان در اونا متوقف می شه.

محققان فکر می کنن این گیرنده عصبی موجود در دیواره های سلولای کبد که مانند بینی عمل می کنه، می تونه به کشف داروی جدیدی ضد سرطان کبد کمک کنه و افقای تازه ای رو واسه پیدا کردن عطرهای بیشتری که دیگه شکلای جور واجور سرطانا بدون حساس باشه، باز کنه.
علم پزشکی از چند سال پیش، از تاثیر این عطرها ضد نوعای جورواجور باکتریا، قارچا، ویروسا وهم اینجور بیماریای سرطانی آگاه بود اما محققان تا الان از توضیح راز این تاثیر ضعیف مونده ان.
جالبه بدونین گیرنده های عطرهای موجود در دیواره های سلولای کبد همونجوری که معروفه، تو یه جا تمرکز دارن اما ثابت شده که بعضی از اونا در دیواره های سلولای دیگه اعضا مانند پوست و پروستات هست از این رو "هانز هات" رییس تیم تحقیقاتی دانشگاه رور بوخوم، کشف گیرنده عطر و بو در دیواره های سلولای سرطانی کبد رو از اکتشافات مهمی دونست، که افقای بیشتری رو واسه پیدا کردن اسلحه فعال ضد بیماریای سرطانی می گشاید.
سرطان سلولای کبدی شایع ترین سرطان در دنیاس و سازمان بهداشت جهانی، این سرطان رو به عنوان سومین عامل مرگ و میر بشر در بیماریای سرطانی در سطح جهان می دونه.

.

منبع : noonoab.ir

دسته‌ها: سلامتی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *