هممون دیگه میدونیم ک بسته یخ می تونه التهاب رو کم کنه، و در آسیبای ورزشی که می بینیم، از ورم کردن موضع پیشگیری کنه. اما حالا محققان می گن که بسته یخ حتی می تونه به کاهش وزن هم کمک کنه!

بستن بسته یخ روی یه محدوده چربی دار مثل ران یا شکم فقط به مدت نیم ساعت، می تونه اون کالریایی که سوزاندنشان خیلی سخته رو تحریک کرده و بسوزونه. کمپرس سرد، باعث می شه تا چربیای سفید و شل و ول بدن، به چربی بـژ که به عنوان سوخت استفاده می شه تبدیل شه.

آدما، دو نوع بافت چربی دارن. چربی سفید، همون نوعیه که ما اونو به شکل شکم یا ران چاق می بینیم، همانیست که از راه خون جریان داره تا به عضلات سوخت رسانی کنه. از طرف دیگه، چربی قهوه ای به وسیله بدن واسه تولید گرما استفاده می شه. هرچه شما سردترتان باشه، چربی قهوه ای بیشتری هم از بین میره.

حالا محققان کشف کردن وقتی که چربی سفید خیلی سرد شه، می تونه تبدیل انگار چربی قهوه ای شه، و اسمش رو هم چربی بژ گذاشته ان. چربی بژ هم می تونه مثل چربی قهوه ای واسه تولید گرما استفاده شه.

دکتر فلیپ کرن، یکی از محققان دانشگاه پزشکی کنتاکی در لکسینگتون میگه: ما تصمیم داشتیم بررسی کنیم که آدما می تونن در روبرو شدن با سرما چربیای سفیدشان رو به چربی بژ تبدیل کنن یا نه. بافت قهوه ای چربی، می تونه یه دفاع قوی در برابر چاقی باشه. وجود این نوع چربی در بدن، در مقایسه با وقتی که چربی به شکل چربی اضافه ذخیره شده باشه، باعث می شه تا کالری بیشتری سوزونده شه.

منبع : fitnessmagazine.ir

دسته‌ها: سلامتی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *