به کار گیری بطریای پلاستیکی خطرات جدی رو به دنبال داره!

اجناس پلاستیکی با اینکه در زندگی آدما تحولی بزرگ ایجاد کردن اما استفاده زیادتر از اندازه از اونا می تونه بیماریای مرگباری رو بسازه.

به کار گیری بطریای پلاستیکی خطرات جدی رو به دنبال داره!

کارشناسان در جدیدترین پژوهشای خود به این نتیجه رسیدن به کار گیری بطریای پلاستیکی باعث ابتلای آدما به بیماریایی چون دیابت، شکلای جور واجور سرطان و اوتیسم در کودکان تازه به دنیا اومده می شه.

براساس تحقیقات در بطریای پلاستیکی مواد شیمیایی خاصی هست که باعث مشکل در کارکرد و ترشح هورمونای بدن می شه و علاوه بر بیماریای فوق می تونه در کودکان دلیل خشونت و دچار شدن به مریضی ADHD یا همون بیش فعالی و هم کاهش سطح هوش شه.

از دیگر خطرات به کار گیری این اجناس، میشه بروز چاقی، افسردگی، ناباروری در مردان و هم بروز توده های غیر سرطانی در بافت رحم زنان رو نام برد.

براساس این مطالعه که در مجله “لانست پزشکی” به چاپ رسیده، مواد تشکیل دهنده ظروف و بطریای پلاستیکی می تونن باعث مشکل در کارکرد طبیعی غدد درون ریز شده و تبدیل به تهدیدی جدی واسه سلامت بدن شن.

کارشناسان ذرات پلاستیک و مواد شیمیایی سمی موجود در اونا رو در نمونه خون بیشتر از پنج هزار داوطلب شناسایی کردن که دائم از پلاستیک در زندگی روزانه خود استفاده می کردن.

کارشناسان مخصوصا اخطار میدن ادما از بطریای آب پلاستیکی بیشتر از یه بار استفاده نکنن چون در اونا از پلی کربنات وفتالات استفاده شده که در اثر گرما و تماس با مایعات مواد سمی از خود آزاد می کنن و می تونن باعث دچار شدن به بیماریای مرگبار شن.

.

منبع :

دسته‌ها: سلامتی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *