به کار گیری تخم مرغ در صبحونه ، می تونه به کاهش وزن کمک کنه

 به کار گیری تخم مرغ در صبحونه، گرسنگی و نیاز فرد به کالری رو تا ۲۴ ساعت کم می کنه

محققان آمریکایی به این نتیجه رسیدن مردانی که در صبحونه خود از تخم مرغ استفاده می کنن در ساعتای پس از مصرف صبحونه نیاز چندانی به تامین کالری در بدن خود احساس نمی کنن. 

ماریا لوز فرناندز رهبر گروه تحقیقاتی از دانشگاه کنتیکت، به تحقیق در مورد فرق رژیم غذایی همراه با تخم مرغ و رژیم غذایی همراه با نون یا کربوهیدرات در گرسنگی آفراد و احساس نیاز اونا به کالری در طول روز پرداخت.

هر چند هر دو نوع مواد غذایی از کالری بالایی بهره مند هستن اما مردانی که در صبحونه خود از تخم مرغ استفاده می کردن در قیاس با رژیم غذایی نوع دوم به مدت ۲۴ ساعت تمایل کمتری در مصرف کالری داشتن.

مردان شرکت کننده در این طرح تحقیقاتی اعلام داشتن که حتی سه ساعت پس از مصرف تخم مرغ کمتر احساس گرسنگی کرده و بیشتر مواقع احساس سیری داشتن.

یافته های این تحقیق در کنفرانس بیولوژی آزمایشگاهی سال ۲۰۰۹ در نیو اورلئان ارائه شد و تایید کننده تحقیق قبلی بود که در مجله بین المللی چاقی به چاپ رسید.

در این تحقیق این جور نتیجه گیری شده بود که خوردن تخم مرغ در وعده غذایی صبحونه به عنوان بخشی از برنامه کاهنده کالری منتهی به کاهش وزن افراد و باانرژی شدن اونا در طول روز در قیاس با رژیمای غذایی شامل کربوهیدرات می شه.

منبع :

دسته‌ها: سلامتی

0 دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *