یه روان شناس گفت: استفاده همزمان از گوشی موبایل با بقیه وسایل ارتباطی خطرات جسمی و روانی زیادی داره. علی داوطلب گفت: استفاده همزمان از گوشی موبایل با بقیه وسایل ارتباطی، خطراتی مثل استرس، حواس پرتی و نگران و چیزای دیگه ای به جز اینا رو به دنبال داره که این موارد آثار سویی در رفتار آدم به جا میذاره.

ایشون در ادامه اضافه کرد: به کار گیری گوشی موبایل در ساعات پایانی شب خطر دچار شدن به سلامت روان از جمله بی خوابی، افسردگی و افکار آسیب زدن به خود مثل خودکشی رو در افراد زیاد می کنه. داوطلب با تاکید بر اینکه نباید از گوشی موبایل در تختخواب استفاده کرد، گفت: به کار گیری این وسیله ارتباطی در زمان استراحت به خصوص واسه نوجوانان به دلیل وجود میدانای الکترومغناطیسی در اون نقش تخریبی در بدن بوجود میاره.

ایشون گفت: راه های پیشگیری از این اطلاع رسانی و فرهنگ سازی مناسبه که می تونه در پیشگیری از استفاده نادرست این وسیله ارتباطی موثر واقع شه. ایشون اضافه کرد: نبود آگاهی مردم از اثرات منفی گوشی موبایل و بی توجهی والدین در استفاده فرزندان خود از این وسیله در زمان استراحت اونا از جمله مشکلات پیش روی جامعه ما هستش.

منبع : ایسنا

جمع آوری سلامت اکاایران

دسته‌ها: سلامتی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *