سرپرست معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر، بر به کار گیری توانمندیای افراد معلول در جمعیت هلال احمر تاکید کرد.

دکتر حسن صفاریه در نشست مشورتی نقش معلولیت در برنامه های هلال احمر با همکاری کمیته بین المللی صلیب سرخ، گفت: به کار گیری توانمندی در افراد دارای معلولیت در جمعیت، مدافعه گری از حقوق معلولان، رد و بدل کردن نظر با بقیه جمعیتا واسه تامین منافع معلولان و کمک به تصویب دستورالعملای کمک به بهتر شدن شرایط معلولان در جوامع و ارتقای خدمت ارائه شده به معلولان قبل، بین و بعد از حوادث از زمینه های مشترک همکاری میان جمعیتای ملی در بهبود زندگی معلولانه.

: ۱۵ درصد جمعیت دنیا انگار از معلولیت رنج می برن که یه میلیارد نفر از جمعیت کره زمین رو تشکیل میدن و هرساله ۱۰ میلیون نفر به این جمعیت اضافه می شه.

سرپرست معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر با بیان اینکه ۱۰۰ تا ۱۱۰ میلیون نفر از معلولیت شدید رنج می برن، گفت: بیشتر این افراد جایگاه خاصی در برنامه های ملی پیشرفت کشورها نداشته و از خدمات عمومی محروم هستن و پس واجبه دولتا و نهادهای مردمی واسه بهبود زندگی این افراد تلاش بیشتری از خود نشون بدن.

ایشون با اشاره به اینکه جوامع با حوادث طبیعی و ساخته دست بشر رو به رو هستن که آمار معلولیت جوامع رو زیاد می کنه، اضافه کرد: بسیج نیروهای اتحاد و اتحاد در نهضت می تونه ما رو در کمک کردن به افراد دارای معلولیت کمک کنه.

صفاریه تاکید کرد: نهضت بین المللی و جمعیتای ملی در کمک به افراد معلول دارای نگرانی مشترک هستن و همکاری در به کار گیری و کمک به این افراد، می تونه و باید از برنامه های اساسی این جمعیتای ملی باشه.

به گفته ایشون، روش هدف دار پیشنهادی عمومیت معلولیت در برنامه های نهضت در مجمع عمومی نهضت در سال ۲۰۱۵ به تصویب اعضا رسیده و این مهم موجب شده که جمعیت هلال احمر ایران امادگی خود رو در کمک به افراد معلول اعلام کنه.

سرپرست معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر، اعلام کرد: ما به عنوان مشخص دولت تلاش داریم با همکاری بقیه نهادا و سازمانا براساس روشای هدف دار تعیین شده وارد عمل شده و برنامه ریزی کنیم.

منبع :

دسته‌ها: سلامتی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *