مصرف توت فرنگی اثرات به درد بخور زیادی روی سلامتی بانوان میگذاره می خوایم به بهترین خاصیتای این میوه اشاره کنیم و روشای درمان خونگی با کمک اونو فرابگیریم…

آکا ایران

مصرف توت فرنگی اثرات به درد بخور زیادی روی سلامتی بانوان میگذاره می خوایم به بهترین خاصیتای این میوه اشاره کنیم و روشای درمان خونگی با کمک اونو فرابگیریم

توت فرنگی از محبوب ترین شکلای جور واجور توتا در سراسر جهان هستش که بیشتر از صدها نوع توت فرنگی هست، ولی همه اونا به شکل قلب هستن.

توت فرنگی بومی جنوب و شمال آمریکا هستش. بیشترین شکلای جور واجور توت فرنگی در ۵۵ سال گذشته به صورت تجاری پرورش داده شده. اینکه اولین پارچه کسی این میوه رو توت فرنگی نامید، معلوم نیس. رنگ توت فرنگی با کیفیت قرمز و روشن و شفاف و کلاهک اون سبز روشنه. توت فرنگی منبع خوبی از ویتامین C و شامل مقادیر زیادی قند میوه و سبزیجات است.

این میوه ها در بدن عکس العمل قلیایی بوجود میاره و به دلیل سدیم بالا، به میوه جوونی معروفه. توت فرنگی هم اینکه شامل مقادیری پتاسیم هم هستش. خیلی از افراد بعد از خوردن توت فرنگی بدنشون کهیر می زنه. اگه شمام جزء این افراد هستین و به توت فرنگی حساسیت آلرژی دارین، این روش رو امتحان کنین: اول توت فرنگیا رو در آب گرم ریخته و بعد سریع اونا رو آبکش کنین و روی اونا آب یخ بذریزید. این کار باعث می شه کمی از آلرژی شما به توت فرنگی کم بشه. در بعضی از افراد، دانه های توت فرنگی موجب التهاب روده می شه.

توت فرنگی از محبوب ترین شکلای جور واجور توتا در سراسر جهان هستش که بیشتر از صدها نوع توت فرنگی هست، ولی همه اونا به شکل قلب هستن. توت فرنگی دارای شکلای جور واجور مختلفی آنتی اکسیدان ها، ویتامین C، ویتامین E و بتاکاروتنا، هم اینکه پر از فیبر، فلاوونوئیدها، پتاسیم، اسیدفولیک و ویتامینB کمپلکس، B2، B5، B6، بیوتین و منگنز، قلع و مقادیر کمی پروتئین، شکر و تقریباً بدون چربی و کلستروله.

این میوه می تونه از ایجاد یه جور کم خونی پیشگیری کنه، چون اسیدفولیک اون در ترکیب و ایجاد هموگلوبین مؤثره. توت فرنگی اندازه مرگ و میر به وجود اومده به وسیله سرطان رو کم می کنه؛ چون آنتی اکسیدانا با فلاوونوئیدها از آسیب سلولا در اثر رادیکالای آزاد جلوگیری می کنن. ماده فعال موجود در قرص آسپرین، اسید استیل اسمشه که این ماده در توت فرنگی هم هست.

با اینکه مقدار اون به اندازه ای نیس که بتونه با آنفلوانزا مقابله کنه، اما می تونه مانع تشکیل لختهای خون شه و کارکرد قلب رو بهتر کنه. فلاوونوئید موجود در توت فرنگی، این میوه رو به یه داروی ضدالتهاب تبدیل کرده. با مصرف روزانه توت فرنگی در برابر بیماریایی مثل آسم، ورم مفاصل، نقرس، آرتریت، روماتوئید و خونریزی روته ایمن میشین.

محققان به این نتیجه رسیدن که توت فرنگی به دلیل داشتن اسیدفولیک، علاوه بر درمان کم خونی، حافظه رو بهتر کنه و دقیق شدن و فوکوس کردن وتوانایی مغز رو در پردازش اطلاعات زیاد می کنه. با در نظر گرفتن مقادیر بالای ویتامین C در توت فرنگی، ترشح بزاق زیاد شده و غذاهای نشاسته ای و پروتئین به وسیله خوردن اون، سریع تر هضم می شن.

هم اینکه، فیبر موجود در توت فرنگی بدن رو سم زدایی و روده بزرگ رو پاکسازی و یبوست رو درمان می کنه. پتاسیم موجود در توت فرنگی هم دفع ادرار رو زیاد و سموم رو از بدن دفع و فشار خون رو تنظیم می کنه. خوردن توت فرنگی و نوشیدن اون توت فرنگی باعث تحریک ترشح سروتونین می شه. همونطور که میدونید سروتونین، خلق و خو رو بهتر کنه و ایجاد احساس آرامش می کنه.

نکات مصرفی:

توت فرنگی میوه ای حساس و ظریفه و به خاطر دفع آفات، اونو سم پاشی می کنن؛ پس قبل از مصر، توت فرنگی ظرف آب تمیز و سرکه سیب خیس کنین و روی اون مقداری نمک بریزین و بعد بعد از ۱۰ دقیقه حسابی بشورید تا همه سموم اون از بین بره و تمیز شه. مخلوط توت فرنگی و ماست و یا توت فرنگی و موز بسیار خوشمزه و مغذیه.

احتیاط: آدمایی که به توت فرنگی حساسیت دارن و عوارضی مثل خارش، قرمزی و کهیر در اونا ایجاد می شه، باید از خوردن زیادتر از اندازه اون دوری کنه.

زندگی آنلاین

مطالب بیشتر:

  • قبل از بارداری توت فرنگی بخورین!

منبع :

دسته‌ها: سلامتی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *