: به کار گیری حلزونهای زنده به عنوان درمان ضدپیری در ژاپن
حلزونها از زمانای دور به عنوان یه جور آفت باغها شناسایی شدن اما انگار وقتی پای درمانهای ضدپیری درمیون باشه این موجودات کوچیک بیشتر دوست هستن تا دشمن.

یه مرکز زیبایی در ژاپن دست به یه ابتکار عجیبی زده و به خاطر درمانهای ضد پیری حلزونهای زنده رو روی پوست میذاره تا اونا روز پوست صورت مشتریان بخزند و خواص ماده لزجی از خود باقی می ذارن رو به صورت آدم هدیه کنن.

ماده لزجی که حلزون هنگام عبور از خود باقی میذاره شامل ترکیبی از پروتئینهای قوی، آنتی اکسیدانها و هایولارونیک اسیده که می گن به زنده کردن رطوبت پوست کمک کرده، التهاب رو فرو می نشاند و پوست مرده رو نابود می کنه.

طی این درمان ۶۰ دقیقه ای که در “کلینیکال سالن” توکیو به عنوان یه مرکز زیبایی اجرا می شه، پوست صورت قبل از قرار گرفتن حلزونها پاکسازی شده و پس از اون حلزونها روی گونه ها و پیشونی گذاشته تا هرکجا که میخوان برن.

راه رفتن حلزونها روی پوست صورت در این مرکز زیبایی ژاپنی ۲۴۳ دلار هزینه دربردارد که شامل چند مورد دیگه هم می شه.یوکو مینیامی مدیر فروش در این مرکز ژاپنی گفت: مواد لزج حلزون به بازسازی سلولهای پوست صورت کمک می کنه، پس ما توقع داریم که راه رفتن حلزون روی صورت بتونه پوست آسیب دیده رو درمان کنه.

براساس اظهارات مینیامی، این ماده به صدمات وارد شده به وسیله خورشید پوست صورت کمک می کنه.ممکنه در نگاه اول این نوع درمان ضدپیری متنفر کننده به نظر برسه، اما ماده لزج حلزون از کشفیات امروز نیس، این ماده از بیشتر از ۲ هزار سال پیش کاربرد داشته.

براساس مدارک به جا مونده از بقراط ( دکتر یونانی که بین سالهای ۳۷۷ تا ۴۶۰ قبل از میلاد می زیسته و پدر طب مدرن حساب می شه)، حلزون خرد شده با شیر فاسد واسه درمان التهاب به کار می رفته، این درحالیه این ترکیب تازگیا در ژاپن و کره جنوبی محبوب شده.

برخلاف تاریخ طولانی به کار گیری ماده چسبناک حلزون به عنوان یه اقدام زیبایی، تلاش این مرکز زیبایی الهام گرفته از ثبت کوه فوجی (بلندترین کوه ژاپن) در فهرست میراث جهانی یونسکو بوده.پوست صورت کوهنوردان به دلیل شدید نور آفتاب در برابر آسیب قرار میگیره و قرار گرفتن اونا در ارتفاعات این موضوع رو شدید شدن می کنه، از این رو این درمان واسه حل مشکل کوهنوردان درنظر گرفته شده.

.

منبع :

دسته‌ها: سلامتی

0 دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *