: دوست دارین دندون هاتون سفیدتر باشن؟ همه دوست دارن؛ به خاطر همین ساده ترین راهی که به نظرشون می رسد، به کار گیری خمیر دندونای سفید کننده است.

دندون

کار خمیر دندونای سفید کننده فقط اینه که لکه های روی سطحای خارجی دندوناتون رو که در اثر چای، قهوه، سیگار کشیدن و چیزای دیگه ای به جز اینا ایجاد می شن پاک کنن و نمی تونن رنگ طبیعی اونا رو تغییر بدن، اما خیلی از این خمیر دندون ها شامل اجزای کوچیکی با خاصیت سایشی هستن که مینای دندون شما رو می سایند؛ پس لایه خارجی دندون شما ورداشته شده و لایه زیری که سفیدتره، دیده می شه، اما اگه در به کار گیری این خمیرها زیاده روی کنین، درخشندگی دندون هاتون و مینای دندون تون از بین می رود و دیگه تشکیل نمی شه و نبود مینای دندون هم بعد از گذشت یه مدت منتهی به پوسیدگی می شه.

وقتی از خمیر دندونایی استفاده می ‍ کنین که دندون تون رو خراش می بدن، طبیعیه که دندون هاتون حساس می شن و وقتی که لایه مینای دندون تون نازک شده، عاج اون آسیب پذیرتر می شه. عاج دندون در زیر مینای اون قرار داره و در ساختار اون لوله های زیادی که مثل روزنه هستن وجود دارن که مستقیم به عصبی که در میونه دندانه، می رسن.

وقتی لایه رویی این روزنها ورداشته می شه، به سرما و گرما عکس العمل نشون می بدن و شما احساس درد می کنین. خمیردندانایی که مخصوص دندونای حساس هستن، این روزنها رو پر می کنن و احساس درد رو از بین می برند، ولی خمیر دندونای سفیدکننده عکس این کار رو انجام می بدن.

اگه نمی تونید خمیر دندون سفیدکننده تون رو کنار بذارین، راه هایی هست که می تونید آسیبای اونو به کمترین حد ممکن کم کنین. واسه این کار از یه خمیر دندون سفیدکننده ملایم و مسواک بسیار نرم استفاده کنین تا خاصیت سایندگی اونو کم کنین. درضمن به طور مرتب از این خمیر دندون استفاده نکنین و بعضی وقتا خمیرهای معمولی رو جانشین اون کنین؛ هم اینکه بهتره از خمیرهای شامل فلوراید استفاده کنین که به تقویت مینای دندون تون کمک می کنن.

دست آخر هم به شما پیشنهاد می کنیم به طور مرتب به دندانپزشک سر بزنین و یادتون باشه که اونم می تونه دندون هاتون رو سفید کنه یا پیشنهادایی متفاوتی به شما کنه که بتونین دندون هاتون رو به روش دیگری سفید و نورانی کنین.

جمع آوری و تنظیم: گروه هفت گنج

www.7ganj.ir

.

منبع : ۷ganj.org

دسته‌ها: سلامتی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *