: به کار گیری خوشبوکنندهای اعتیادآور، ترفند جدید سوداگران مرگ

: فرمانده نیروی انتظامی خاص کیش از کشف بیشتر از ۲۰ کیلو مواد مخدر و ویرانی سه باند در این بخش خبر داد و گفت: طی اقدامی ضربتی، ۹ نفر اعضای این باندها دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدن.
سرهنگ رحیم جهانبخش در جمع خبرنگاران از اجرای طرحای ضربتی نیروی انتظامی واسه کشف مواد مخدر و پاک سازی کامل کیش خبر داد و گفت: طی هفت ماهه اول سال نسبت به دوره مشابه گذشته بیشتر از ۲۰ درصد افزایش کشفیات مواد مخدر رو در کیش داشته ایم که این موضوع به دلیل افزایش تمرکز نیروی انتظامی روی کشف مواد مخدر و مقابله با این نوع تخلفاته.
ایشون از ویرانی سه باند مواد مخدر در کیش خبر داد و اضافه کرد: طی این مدت سه باند مواد مخدر با بیشتر از ۲۰ کیلو مواد مخدر در جزیره شناسایی و ۹ نفر از کسائی که در این باندها فعالیت می کردن، دستگیری شدن.
فرمانده نیروی انتظامی خاص کیش، تعیین مجازات واسه مصرف کنندگان مواد مخدر در کیش رو هم در دست اجرا خواند و اعلام کرد: طی برنامه های جاری نیروی انتظامی تمرکز بیشتری رو روی مسئله مواد مخدر صرف کرده تا جزیره زیبای کیش رو به صورت کامل در این میدون پاک سازی کنه پس علاوه بر برخورد با باندهای مواد مخدر مصرف کنندگان این نوع مواد هم مجازات می شن.
جهانبخش ترد شدن افراد مصرف کننده مواد مخدر از کیش رو یکی از مجازات خواند و گفت: کسائی که در کیش به مصرف مواد مخدر بپردازند و در بین مصرف دستگیر شن، مجازات می شن پس در مرحله اول کارت کیش وندی این افراد باطل شدن می شه و در مرحله بعد از جزیره ترد می شن تا جایی که در صورت برگشت به جزیره بازداشت می شن.
ایشون افزایش کشفیات مواد مخدر صنعتی رو در کیش دو برابر سال گذشته خواند و گفت: در ۷ ماهه اول سال کشف مواد مخدر صنعتی نسبت به سال گذشته ۲ برابر بالا رفته.
فرمانده نیروی انتظامی خاص کیش درباره مبادی قاچاق مواد به کیش گفت: کلی این مواد با روشی مثل بلعیدن و دفع از راه سیستم گوارش و یا گاه ها با به کار گیری قایقای تندرو در مرز ساحلی وارد می شن که با افزایش تمرکز پلیس در این بخشا با اونا مقابله می شه.
جهانبخش از ورود یه جور مواد مخدر به شکل خوشبوکنندها خبر داد و گفت: تازگیاً موادی کشف کردیم که دربسته بندیایی بانام Bonzai و با عنوان خوشبوکنندها وارد کیش می شدن اما پس از آزمایشا مشخص شد که این نوع مواد دارای مخدر هستن که وقتی با عنوان خوشبوکننده استفاده می شن، افراد رو تحت اثر بوی خود به سمت مصرف مواد مخدر مایل می کنن. درواقع این نوع مواد یه جور تبلیغ واسه افزایش مواد مخدر هستن.
ایشون درباره مصرف مواد مخدر صنعتی اخطار داد و اضافه کرد: متأسفانه امروزه مواد مخدر صنعتی در آشپزخانه های خونگی و با امکانات خیلی کم تحت شرایط نامناسبی تولید می شن بخاطر این آسیبای روانی بسیار زیادی رو به دنبال دارن. در واقع افراد مصرف کننده مواد صنعتی مثل شیشه یا کراک بعد از اولین مصرف دچار مریضیای روانی می شن طوری که گاه ها این نوع افراد صدای رنگا رو می شنون و یا صداها رو می بینن و خاطر همین توهمای دیداری و شنیداری هم مرتکب گناه کاریای جور واجور مثل قتل، سرقت، تجاوز جنسی و… می شن.
فرمانده نیروی انتظامی خاص کیش ادامه داد: به جربزه میشه گفت که کیش یکی از سالم ترین و امن ترین مناطق کشور از نظر مواد مخدره که کمترین اندازه معتاد رو در کل کشور داراس پس ما تموم تلاش خود رو می کنیم تا این زیبایی و امنیت رو بیش ازپیش حفظ کنیم به خاطر همین برخورد با مواد مخدر بیشتر در مرکز توجه پلیس کیش قرارگرفته س.

منبع :

دسته‌ها: سلامتی

0 دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *