زیاد شدن وزن، به کار گیری داروهای آنتی هیستامین، داروهای مربوط به ناراحتیای قلب و عروق، داروهای مسکن درد و ضد التهاب فشار وارد بر چشم در اثر مطالعه و کار با رایانه و آب و هوای خشک از عوامل موثر در دچار شدن به مریضی خشکی چشم است.

دکتر رضایی، متخصص بیماریای چشم در گفتگو با باشگاه خبرنگاران اضافه کرد: خشکی چشم کمبود یا از دست دادن توانایی طبیعی چشم واسه ترشح اشکه و این آسیب یکی از شایعترین دلایل مراجعه بیماران به چشم پزشکانه که عوامل زیادی مانند زیاد شدن وزن، داروهای مسکن ضد درد و التهاب داروهای آنتی هیستامین و داروهای مربوط به ناراحتیای قلب و عروق در دچار شدن به این مریضی موثره.

ایشون گفت: سوزش و حساسیت چشم، احساس زبری و وجودش خارجی در چشم، ترشحات چشم که شب هنگام به صورت جرم خشک می شه، آبریزش چشم ناراحتی موقع به کار گیری لنز از علائم بالینی این بیماریه.

دکتر رضایی در ادامه از سه راه به عنوان نگهداشتن رطوبت چشم نام برد و تاکید کرد: به کمترین حد ممکن رسوندن خشکی هوا، دوری از موقعیتای خشک مانند هواهای خیلی گرم، باد و دود، به کار گیری عینکهای دور پوشیده و به کار گیری قطره های چشمی واسه اضافه کردن رطوبت مستقیم به چشم باید استفاده کرد و اگه از لنز استفاده می شه، باید مرتب قطره های مرطوب کننده چشمی و از دستگاه بخور استفاده کرد.

دکتر رضایی گفت: دکتر متخصص چشم می تونه به طور موقت یا دائم کانالای منتقل کننده اشک به بینی رو بسته کنه، داروهای زیادی به عنوان رطوبت کننده چشم در بازار موجود هستن که اکثرا در اشکال قطره و پماد در دسترس هستن.

منبع : hidoctor.ir

دسته‌ها: سلامتی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *