بررسیا نشون داده، به کار گیری داروهای رفع جوش یا لکهای صورت در دوران بارداری تهدیدی جدی واسه جنین حساب می شه.

به گزارش دکتر سلام به نقل ازمهر، آزمایشات کارشناسان روی بیشتر از ۱۲۲ زن باردار که از داروهای ضد جوش یا لک استفاده کردن نشون داد ، در بسیاری موارد واسه جنین مشکلاتی ایجاد شده و حتی در شرایطی استفاده زیادتر از اندازه منتهی به سقط جنین شده .

براساس این گزارش ، اگه بعضی از ادما از بارداری خود مطمئن نیستن بهتره بدون مشورت با متخصص اصلا از شکلای جور واجور داروها استفاده نکنن ، چراکه در خیلی از موارد در ماه های اول بارداری احتمال بروز مشکلات جانبی به وجود اومده به وسیله داروها بر جنین به مراتب بیشتره.

کارشناسان پیشنهاد می کنن که پس از زایمون و در دوران شیر دهی هم مصرف داروها به کمترین حد ممکن برسه و حتما تحت نظر دکتر انجام گیرد چون بعضی از مشکلات غیر قابل جبران هستش.

اینم بگیم ، بروز لکها و مشکلات پوستی در دوران بارداری چیزی طبیعیه و بهتره از دارو واسه برطرف کردن اون استفاده نشه ، چراکه در خیلی از موارد پس از زایمون بر طرف یا بهتر می شه.

در عین حال بسیاری افراد تصور می کنن ، استفاده هر نوع کرم و پماد در دوران بارداری بلامانعه اگه اینجور نیس و هر گونه دارویی که جذب بدن شه واکنشی داره .

کارشناسان به مادران باردار اخطار میدن که اصلا در دوران بارداری از داروهایی که دارای هورمونهایی مثل استروژنه هم استفاده نکنن چون این جور اجناس می تونه موجب سقط جنین و خونریزی و مشکلات جدی شه.

دسته‌ها: سلامتی

0 دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *