مدیرعامل کانون پیشرفت و همیاری مهدهای کودک کشور گفت: وجود و به کار گیری هر دارویی در مهدکودک غیرقانونیه مگه در مواردی که دکتر نظر مستقیم خود رو داده باشه.

فاطمه دعایی در این مورد میگه: واسه اینکه یه مهدکودک جواز لازم رو از سازمان بهزیستی دریافت کنه باید صلاحیتای لازم از جهت امکانات و لوازم اولیه رو داشته باشه و در ادامه صلاحیت فردی مدیر مجموعه مورد بررسی قرار میگیره.

علاوه بر سازمان بهزیستی، مراکز بهداشت و اداره اماکن هم در راه اندازی یه مهد نظارت دارن و بازرسیای مرتب انجام میدن، والدین هم به طور مرتب در جریان ریزترین مسائلی که در مهدکودکا میگذره قرار می گیرن و گزارشای هفتگی، ماهانه و فصلی به اونا داده می شه. در مهدهای کودک حتی داروهای مسکن هم پیدا نمی شه و اگه مشاهده شه کودکی پس از پذیرش مریضی داره با تماسی که با والدین گرفته می شه کودک ترخیص می شه چون که مهدکودک اجازه نداره از کودک کسل مراقبت کنه.

ایشون گفتن وجود هر دارویی در مهدکودک غیرقانونیه، ادامه میده: فقط در وقتی که کودک زیرنظر مستقیم پزشکه و باید داروهای خود رو مصرف کنه و از طرفی گواهی حضور در مهدکودک رو داره، میشه به کودک داروی تجویز شده رو داد.

دعایی با اشاره به اینکه الان حدود ۱۴ هزار مهدکودک دارای مجوز سازمان بهزیستی فعالیت می کنن، میگه: اینکه می گن به عنوان تنبیه، انگشتان کودکان رو می سوزونن اصلا وجود نداره و ما آمادگی کامل داریم موارد احتمالی رو پیگیری کنیم.

مدیرعامل کانون پیشرفت و همیاری مهدهای کودک کشور در جواب به اینکه مهم ترین تخلقاتی که در مهدهای کودک اتفاق میفته، چیه، میگه: تخلفاتی که در مهدهای کودک هست در این حده که مثلا کودک نباید با کفش وارد محوطه داخلی مهد شه ولی شاید بشه، که اونم با تذکر به والدین کلکش کنده میشه. امکان داره تا هفته اول ورود کودک به مهد به دلیل نبود سازگاری با محیط وقتی به خونه میره کسل باشه اما این مدت نباید از یه هفته بیشتر تجاوز کنه.

منبع : hidoctor.ir

دسته‌ها: سلامتی

0 دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *