: به کار گیری دستبندهای دیجیتال تاثیری بر کاهش وزن داره؟

: تحقیقات انجام شده در دانشگاه پیتسبورگ نشون داده که به کار گیری دستبندهای دیجیتال واسه اندازه گیری اندازه فعالیت تاثیری بر کاهش وزن نداره.
به نقل از ایسنا ، دستبندهای دیجیتال که واسه اندازه گیری اندازه فعالیت به کار می رن به اندازه کافی واسه کاهش وزن قابل اعتماد نیستن.
در این تحقیقات مشخص شد که داشتن برنامه کاهش وزن همراه با به کار گیری دستبندهای دیجیتال کمتر از داشتن برنامه های کاهش وزن به تنهایی اثر میذاره.
در واقع آدمایی که اندازه فعالیت فیزیکی خود رو اندازه گیری نمی کنن دو برابر بیشتر از کسائی که این کار رو انجام میدن برنامه خود رو دنبال می کنن و فعالیت دارن.
مدیر این تحقیقات میگه: به کار گیری دستبندهای دیجیتال واسه اندازه گیری فعالیت فیزیکی تاثیری بر اندازه کالری که افراد در روز می سوزونن نداره. پس نباید به این دستگاه ها واسه مدیریت کنترل وزن اعتماد کرد. یافته ها به دست اومده از تحقیقات ما خوبه چون در برنامه دراز مدت درمان چاقی بیشتر از اندازه قابل استفاده س. البته در تحقیقات آینده ما بررسی می کنیم که چیجوری میشه از دستبندهای دیجیتال واسه بهبود بخشیدن به فعالیت فیزیکی و کاهش وزن استفاده کرد.
یافته های تحقیقات انجام شده در مجله انجمن پزشکی آمریکا منتشر شده.

منبع :

دسته‌ها: سلامتی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *